Vsechny Knihy.cz

HomeNovinkyVýprodejPomocLegislativaKontaktVyhledáváníAkceZahradaBezpečnost práce
TOPlist
Nemůžete sehnat knihu? Nemáme knihu v nabídce? Napište nám, hledáme knihy za Vás.
Knihy - nabídka učebnic
Knihy - báňská literatura, hornictví

POJIŠTĚNÍ POHLEDÁVEK V MEZINÁRODNÍM OBCHODĚ

Arnošt Böhm
154 stran
Formát:170 x 235 mm
Jazyk:česky
Vazba:brožovaná
ISBN:9788074310041
Vydavatel:Professional Publishing
Odešleme:do 5 pracovních dnů
Cena před slevou:198,30 Kč
Sleva:15%
Ušetříte:29,70 Kč
Cena s DPH 10%:168,60

Kniha pojednává o speciálním segmentu pojištění – pojištění zahraničních exportních úvěrů a pohledávek vůbec.

   Komerční pojišťovny historicky nerady pojišťovaly politická rizika exportních úvěrů s ohledem na možnou realizaci enormních výplat a většinově se omezovaly na pojišťování komerčních rizik exportních úvěrů (platební neschopnosti dlužníka).

   Po listopadové revoluci v rámci proexportních opatření byla u nás založena pojišťovna EGAP, která jako státní peněžní ústav měla tato exportně politická rizika pojišťovat a v níž byl autor publikace ve vysoké exekutivní funkci.
Autor v knize vymezuje institucionální rámec mezinárodního systému úvěrového pojištění a pokračuje přes hlavní principy a postupy pojišťování a financování vývozu se státní podporou, výčet úvěrových pojišťoven ve světě, charakterizování státní podpory pojišťování a financování vývozu v ČR, praxi úvěrového pojištění EGAP a systém pojištění krátkodobých pohledávek proti komerčním rizikům v České republice.
   Tato prakticky orientovaná publikace je vybavena množstvím adekvátních příloh, rejstříkem, tabulkami a obrázky. Jejím cílem je přiblížit podnikatelské a odborné veřejnosti zásady mezinárodního systému pojištění pohledávek a poskytnout informaci o nabízených pojistných produktech. Zároveň kniha dobře poslouží studentům pojišťovnictví, financí, bankovnictví a mezinárodního obchodu na vysokých školách.

Zařazeno do kategorií:

Sháníte odbornou literaturu, učebnice? Právo, ekonomika, management, technika, účetnictví, veřejná správa a další? Neváhejte, volejte naši HORKOU LINKU 599 505 519

Platba v hotovosti při dodání zbožíPlatba portálem RaiffeisenbankPlatba v hotovosti při osobním odběruPlatba převodním příkazemPlatba portálem Paysec